Darmowa dostawa od 250 zł

Kilka słów o winach lanych prosto z beczki

11 lutego 2022

Mówiąc o winie najlepiej pozbyć się powagi, zadumy i eksperckiego tonu. Już od starożytności wiadomo, że wino traktowane jest jako trunek radości i zabawy. Ma sprawiać nam przyjemność, bawić i przede wszystkim zbliżać do ludzi. Mówiąc to mamy przed oczami cztery krany, cztery beczki i cztery różne wina, które stały się jednym z najważniejszych elementów naszego sklepu.

Wychodzimy z prostego założenia: wino, które pijemy ma sprawiać przyjemność i SMAKOWAĆ. Nie musi być obrzydliwie drogie, nie musimy znać jego całej historii i nie musimy doszukać się w nim wielu skomplikowanych smaków. Pozostawmy to specjalistom, którzy całe swoje życie poświęcili winom i którzy wiedzą o nich znacznie więcej. Skupmy się zatem na smaku i emocjach, które niesie za sobą wino z naszych magicznych beczek

Wino z beczki, czyli jakie?

Jest to bez wątpienia jedno z pierwszych pytań, jakie zadają nam osoby, które po raz pierwszy odwiedzają nasz sklep stacjonarny. Wino, które „na świeżo” wlewamy w Wasze butelki, karafki i szklanki (tak, tak, nie pomyliliśmy się! Robiąc u nas zakupy możesz skosztować wina przed zakupem, albo po prostu jeśli masz na to ochotę) to młode wino, stworzone z myślą o biesiadach i spotkaniach z przyjaciółmi. „Lekkie”, „Orzeźwiające”, „O przyjemnym aromacie” – tak najczęściej je opisujecie, a my w pełni się z tym zgadzamy.

Zazwyczaj proponujemy Wam cztery różne wina: białe, czerwone, różowe oraz musujące. Staramy się, aby ich smak dostosowany był do aury, pory roku oraz przekąsek, które możemy Wam do nich zaproponować. Spośród lanych win z beczki znajdziemy te z ukochanych przez nas Moraw czy Węgier, a także z RPA oraz Chile. Czasami proponujemy Wam popularne Cabernet Sauvignon, Chardonnay, czasami nieco cięższego Merlota, a jeszcze czasami niepowtarzalne wina z „późnych zbiorów”, których udało nam się dostać tylko jedną beczkę. Tradycyjnie również w piątki i soboty w jednym z naszych kranów płynie kultowe już Prosecco, aby każdy weekend był odpowiednio celebrowany.  

Magia, która trwa cały czas

Wino z beczki jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych win butelkowanych. Jest lekkie, przyjemne w smaku i przede wszystkim naprawdę łączy ludzi. Poza smakiem i doskonałą jakością, doskonale konkuruje z tradycyjnym winem również na poziomie ceny. Dlaczego więc nie spróbować?

Wierzymy, że każdy znajdzie swoje ulubione wino z beczki. Właśnie dlatego chętnie Was nim częstujemy, a później wlewamy w Wasze butelki, karafki i baniaczki. Możemy pochwalić się, że nasze wino lane z beczki towarzyszyło już niejednej kolacji przy świecach, rodzinnym obiadom, uroczystym przyjęciom jak wesela i urodziny a także rozweselało samotne wieczory, orzeźwiało umysł i pozwalało inaczej spojrzeć na wiele spraw. Czy może być lepsza rekomendacja?

Jak wielu z Was doskonale wie, jesteśmy freekami na punkcie ekologii i nie lubimy niczego marnować. Z tego powodu proponujemy Wam butelki wielorazowego użytku. Kupujecie raz sygnowaną przez nas butelkę, a później tylko napełniacie ją wybranym przez Was winem. Oczywiście, możecie również korzystać z innych butelek po winie i nie tylko. Dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym i produkujemy mniej śmieci.

Kiedy i jak kupować wina lane z beczki?

Wina lane z beczki dostępne są wyłącznie w naszym sklepie stacjonarnym. Możecie je kupić od poniedziałku do soboty, ale nie możemy dać Wam dokładnej rozpiski co do rodzajów wina. Z racji tego, że mamy tylko (lub aż!) cztery krany, wina bardzo często zmieniają się. Zawsze jednak znajdziecie cztery, różne wina na cztery różne okazje i humory. Dodatkowo zawsze z przyjemnością pomagamy Wam dobrać do wybranego wina odpowiednie sery i przekąski. Regionalny ser kozi, włoska gorgonzola, salami, pastrami, włoskie i greckie oliwki i wiele, wiele innych. Uwielbiamy wino i jedzenie i z przyjemnością łączymy je w zestawy idealne ????

Jeśli tylko macie ochotę, serdecznie zapraszamy w każdy dzień tygodnia i o każdej porze. Pogadamy, zrobimy degustację wina, dobierzemy najlepszy ser, oliwę, pieczywo i wszystko, na co macie ochotę. Ale najważniejsze jest to, że spędzimy razem czas, pośmiejemy się i porozmawiamy. Naszym zdaniem to jest właśnie magia naszego wina z beczki, która przyciąga swoją pozytywną aurą i dobrymi emocjami. Możemy o niej opowiadać godzinami, ale co z tego? Po prostu musicie przyjść, spróbować i przekonać się na własnej skórze, co takiego kryje się w naszych kranach.

Serdecznie zapraszamy!

Wróć do listy wpisów

Dodaj komentarz

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 250 zł

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu 24h

Bezpieczne zakupy

Płatności online chronione certyfikatem SSL