Kwasowość oliwy z oliwek. Czy warto zwracać na nią uwagę?

Kwasowość oliwy z oliwek. Czy warto zwracać na nią uwagę?

Wybór najlepszej oliwy z oliwek coraz częściej staje się dla nas niemałym problemem. Półki w sklepach uginają się od oliw z różnych części świata, we wspomnieniach czujemy smak oliwy z Grecji, Włoch czy Hiszpanii, którą jedliśmy podczas ostatnich wakacji a w głowie wielki mętlik: którą powinniśmy wybrać. Jednym z głównych wyznaczników wyboru oliwy jest jej kwasowość, o której mówi się ostatnio coraz częściej. Czym tak naprawdę jest oraz jak wpływa na smak i jakość oliwy? Postaramy się dziś wszystko wyjaśnić.
read more
Kilka słów o winach lanych prosto z beczki

Kilka słów o winach lanych prosto z beczki

Wino lane prosto z beczki jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów naszego sklepu stacjonarnego. Ci z Was, którzy odwiedzają nas regularnie, w większości znają je i uwielbiają. Natomiast Ci, którzy odwiedzają nas po raz pierwszy chcą poznać ich historię.  Dziś chcemy opowiedzieć Wam, dlaczego wina lane z beczki są dla nas tak ważne, dlaczego tak bardzo je lubimy oraz w czym tkwi ich największy sekret. 
read more

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.